مجتبی بابویهی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری قطعات خودرو

ناامیدی از اصلاح و کارآیی اتحادیه دلیل اصلی حضور نیافتن پای صندوق رای

مجتبی بابویهی از نامزدهای دوره دوازدهم انتخابات هیات مدیره صنف فروشندگان لوازم یدکی و ماشین آلات تهران در گفتگو با خبرنگار قطعات خودرو در خصوص دلایل به حدنصاب نرسیدن تعداد مشارکت‌کنندگان در انتخابات گفت: « بی اعتمادی که اعضای گذشته هیات مدیره در صنف ایجاد کرده‌اند از نظر من دلیل اصلی عدم شرکت اعضا در این دوره انتخابات بود.»

بابویهی با اشاره به حمایت اعضای هیات مدیره فعلی از دو جریان اصلی در انتخابات گفت: « عده‌ای از اعضای صنف به این موضوع باور ندارند که قرار است در هیات مدیره تغییرات اساسی ایجاد شود و حمایت اعضای هیات مدیره فعلی از دو گروه انتخاباتی نواندیشان و پیش‌کسوتان و همچنین گروه تحول و ارتقا در این دوره انتخابات و ایجاد جریان سازی از سوی آن‌ها این ذهنیت را در اعضای صنف ایجاد کرده که قرار نیست این اعضا از نفوذ در اتحادیه دست بکشند.»

این فعال صنف لوازم یدکی بدون اشاره به دلایل ایجاد این شور انتخاباتی، ادامه داد: « از نظر من تبلیغات بیش از حد برخی از نامزدها باعث شد این تصور ایجاد شود که اعضای هیات مدیره اتحادیه چه سودی از رسیدن به این کرسی می‌برند که این همه هزینه می‌کنند؟»

وی در خصوص حضور در میان کسبه سطح شهر نیز گفت: « من با تعدادی از این همکاران صحبت کردم و از آن‌ها خواستم در انتخابات مشارکت کنند، که عده‌ای از آن‌ها با ابراز نارضایتی از نگاه اتحادیه به آن‌ها انگیزه لازم برای حضور در انتخابات را نداشتند و دلیل دیگر نیز بی همتی برخی از این اعضای صنف به دلیل دوری راه است که از نظر من اگر تدبیر لازم انجام شده و صندوق سیاری در نظر گرفته شده بود، حداقل ۵۰ درصد از آن‌ها در انتخابات شرکت کرده و عملا انتخابات به حدنصاب لازم می‌رسید.»


كانديداهای انتخابات اتحاديه لوازم يدكی: بايد سامانه‌ای برای افراد دارای جواز در اتحاديه تشكيل شود

يكي از كانديداهاي انتخابات هيات مديره اتحاديه لوازم يدكي گفت: اين صنف توانايي دادن خدمات پس از فروش به خودروهاي داخلي را تقريبا از دست داده است.

مجتبي بابويهي در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو توضيح داد: خودروسازان بزرگ كشور به جای حمایت از صنف لوازم یدکی، شرکت‌هایی را در جهت رقابت و تهیه و توزیع قطعات يدكي و تضعیف صنف خودرو ایجاد کرده‌اند. آن‌ها تا جایی پیش رفته‌اند که این صنف توانایی ارائه خدمات بعد از فروش به خودروهای داخلی را تقریباً از دست داده و کاملاً ضعیف شده است.

او ادامه داد: قبلاً بازار در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کرد و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی را انجام می‌داد؛ اما حالا آنقدر بازار را ضعیف کرده‌اند که خود خودروسازان باید خدمات پس از فروش را پوشش دهند. این درحالی است که حتی خودروسازان از ارایه خدمات پس از فروش  مناسب عاجزند و شاهد سرگردانی بسیاری از مالکان وسایل نقلیه به دنبال قطعات یدکی هستیم. در صورتی که صنف ما یار و یاور خودروسازان بوده‌اند و خواهند بود.

وي افزود: خودروسازان باید برای سبک‌تر کردن بار خودشان، نگاه مهربان‌تری به این صنف داشته باشند.

اين عضو اتحاديه لوازم يدكي خودرو در توضيح پیشنهادهايش برای بازیابی جایگاه اين صنف كه بايد توسط اتحاديه اجرا شود، گفت: اتحادیه بايد سامانه‌ای را ایجاد كند که صنف لوازم یدکی خودرو را در تهران و شهرستان‌ها پوشش دهد. در این سامانه افراد دارای جواز بايد بتوانند حساب کاربری شخصی داشته باشند. این کار چند حسن دارد؛ دلالی حذف می‌شود و این، امتیازی می‌شود برای کسانی که جواز دارند.

بابويهي ادامه داد: همچنین سامانه‌ای برای افراد دارای جواز بايد تشکیل شود که همه تولیدکنندگان قطعات خودرو در کشور در این سامانه باشند و اتحادیه در مقام حافظ منافع اعضای صنف ضمن تسهیل روابط کسبه معتبر و صاحب جواز در این سامانه، با همکاری مراجع مربوط مي‌تواند بستر مناسبي براي معرفی صنایع قطعه‌سازی و کسبه معتبر ایجاد كند. نه‌تنها ایجاد حساب‌های کاربری در اين سامانه به‌عنوان منبع درآمد اتحادیه، نقش بسزایی در پشتیبانی از منافع صنف دارد، بلکه به افراد دارای جواز نیز قدرت می‌بخشد و کسانی که دلال و بدون جواز هستند، در این شبکه حضور نخواهند داشت.

او اضافه كرد: با تشكيل اين سامانه‌ها منابع اصلی تولید، خرید و فروش لوازم یدکی مشخص مي‌شود و تجار خارجی نیز با وجود این سامانه می‌توانند به منابع هدف مناسب دست یابند. در صورتی که اكنون ظرفیت تجاری در حوزه لوازم یدکی خودرو در برخی مواقع یا نادید گرفته مي‌شوند یا درگیر واسطه‌گری می‌شوند.

نشانه های خرابی کاتالیزور

کاتالیزور یا همان مبدل کاتالیست، قطعه‌ای است که در مسیر سیستم اگزوز قرار می‌گیرد و توانایی این را دارد که تا 90 درصد گاز‌های سمی خارج شده از پیشرانه اتومبیل‌ها را به گاز‌های غیر سمی تبدیل کند. امروزه در بیش از 180 کشور جهان استفاده از کاتالیزور یک امر اجباری است؛ از همین رو تمام خودروسازان بزرگ جهان از این وسیله در سیستم اگزوز محصولاتشان استفاده می‌کنند. مجلس جمهوری اسلامی ایران نیز در سال 1381 قانون استفاده از کاتالیک کانورتور یا همان کاتالیزور را برای تمامی خودرو‌های داخلی و وارداتی تصویب کرد.
و اما در این پست سعی میکنیم چند مورد از علایم خرابی کاتالیزور را بررسی کنیم
:


علایم خرابی کاتالیزور
علایم خرابی کاتالیزور
علایم خرابی کاتالیزور


ضرورت تشکیل کمیسیون های مختلف در اتحادیه


mojtaba-babvehi
جناب آقای مجتبی بابویهی


مجتبی بابویهی از مدیران اسبق وزارت بازرگانی (صمت فعلی)، در زمان جنگ تحمیلی و بعد از آن بوده و از سال 1375 در صنف لوازم یدکی خودرو تهران عضو و دارای جواز کسب می باشم. بر اساس اصل 44 قانون اساسی مبنی بر دولتی بودن تجارت خارجی در زمان جنگ، من و همکارانم وظیفه داشتیم تا ملزومات کشور اعم از لوازم یدکی خودرو را از محل بستانکاری ارزی ایران حاصل از فروش نفت به کشورهای خارجی که بدلیل تحریم های اقتصادی غیر قابل وصول بود، تامین کنیم که در این راستا سالانه بمیزان صدها میلیون دلار صرفه جویی ارزی به مجلس وقت گزارش می کردیم.


ترفند های ویژه زمستان

زمستان با تمام زیبایی‌های ذاتی‌اش، یکی از فصل‌های سخت و دشوار برای دارندگان خودرو است. چرا که هوای سرد زمستان یکی از دشمنان ماشین‌ها بوده و عملکرد خودرو را با مشکلات ریز و درشتی روبرو می‌کند
اما شما این ترفند های ساده می‌توانید بسیاری از این مشکلات را نابود کنید

.شیشه جلو اتومبیل را با کرم پس از اصلاح صورت تمیز کنید

اگر پنجره‌های ماشین شما همیشه بخار گرفته و تار است، کافیست از کرم‌های نرم‌کننده پوست صورت استفاده کنید. یک لایه از کرم را به روی شیشه داخل ماشین بکشید. با این کار، یک مکانیسم ضد بخار به روی شیشه ایجاد می‌شود و می‌بینید که تصویر بسیار شفاف‌تر از قبل خواهد شد!

در آخر باید بگوییم که نیازی هم به صرف هزینه بالا برای خریداری یک افتر شیو گران قیمت نیست، چرا که ارزان‌قیمت‌ترین کرم هم این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

آینه‌های بغل را با کیسه‌های پلاستیکی بپوشانید.

همه افراد به پارکینگ سر پوشیده دسترسی ندارند و همین موضوع، باعث می‌شود که پس از پایان یک شب برفی خودروی خود را یخ‌زده و پوشیده از برف ببینند. پوشاندن تمام خودرو کار سختیست ولی در مورد آینه‌ها خیر. کافیست با کیسه‌های پلاستیکی و یک کش، سطح آینه را به طور کامل بپوشانید. پس از روشن کردن ماشین و آماده شدن برای حرکت، کیسه‌ها را خارج کرده و از آینه کاملا شفاف لذت ببرید


زیر مجموعه ها

محصولات پرفروش

خرید وکیوم ساسات پراید قطعات محرکه خودروسار
وکیوم ساسات پراید
900,000 ﷼
* Product has attributes
خرید قاب ستون جلو پراید 131 قطعات محرکه خودروسار
قاب ستون جلو پراید 131 راست
750,000 ﷼
* Product has attributes
خرید قاب ستون جلو پراید 131 قطعات محرکه خودروسار
قاب ستون جلو پراید 131 چپ
750,000 ﷼
* Product has attributes

لیست علاقه مندی های شما


شما محصولی در لیست ندارید.

لیست مقایسه ها


شما کالایی برای مقایسه انتخاب نکرده اید.