علایم و دلایل جوش آوردن خودرو

یکی از موارد خرابی خودرو که موجب از کار افتادن خودرو در هر لحظه می گردد، جوش آوردن خودرو بوده که تلاش می شود دراین مقاله به علامت این نوع خرابی و همچنین دلایل متفاوت آن بپردازیم.

بالارفتن درجه حرارت آب در صفحه آمپر و خروج بخار آب از اطراف موتور:

1- استفاده از پروانه فن رادیاتور آب با مواد اولیه نامرغوب که معمولاً به دلیل نقطه خمیری پایین مواد اولیه مصرفی (P.P با 60 درجه تحمل حرارت)، این محصول در دمای بالا و در حرکت خودرو از خود انعطاف نشان داده و در مکش هوا بی اثر می گردد. لذا مواد اولیه مورد استفاده حتماً باید از نوع الیاف دار بوده (P.P با حداقل 30 درصد الیاف پشم شیشه) تا در دمای بالا ساختار دمندگی و یا مکش هوای خود را حفظ کند. (تا 160 درجه سانتیگراد تحمل حرارت)

** لازم بذکر است مواد اولیه در برخی از خودرو ها مانند تندر 90 متفاوت بوده چون دمای محیط اطراف فن بسیار بالا تر بوده، موادی اعم از پلی آمید الیاف دار تحمل این حرارت را دارد.

2- علت دوم خرابی کاسه نمد و فیبر و فنر واتر پمپ است که در نتیجه آن از ناحیه واتر پمپ آب ریزش کرده و سیستم خنک کننده موتور با کمبود آب مواجه شده و در نهایت موتور جوش می آورد.

3- مورد بعدی مربوط به خرابی ترموستات خودرو ناشی از عملکرد ضعیف فنر موجود در آن بوده که موجب دیرتر باز شدن مسیر آب خنک کننده از رادیاتور به موتور خواهد شد.

4- رسوب های داخل مجاری رادیاتور و یا مسیر سیستم خنک کننده موتور ناشی از عدم استفاده ضد یخ حاوی مواد ضد رسوب در رادیاتور که موجب کاهش شدت گردش آب در موتور شده و خودرو جوش می آورد.

5- از بین رفتن تنظیم فیلر موتور خودرو ( اسبک ها ) موجب فشار به سیستم احتراق شده که در نتیجه با بالا رفتن دمای موتور، خودرو جوش می آورد.

6- از بین رفتن تنظیم تایم موتور ناشی از حرکت در سرعت بالا با دنده های سبک در دور موتور پایین که موجب ایجاد حالت های آوانس یا ریتارد در خودرو شده و درنتیجه ورود احتراق به منیفولد دود یا هوا در هر یک از حالات باعث بالا رفتن دمای موتور و جوش آوردن آن می گردد.

7- تنظیم نبودن میزان سفتی تسمه پروانه نیز در برخی از خودرو ها موجب فشار زیاد به موتور و جوش آوردن خودرو می گردد.

8- استفاده از دنده سنگین در مسیر طولانی با دور موتور بالا که موجب بالا رفتن دمای موتور و جوش آوردن خودرو می شود.

9- در خودروهای اتوماتیک نیز خرابی سوپاپ ها و همچنین صفحات مسی موجب کاهش راندمان موتور می گردد که به همین دلیل فشار موتور افزایش یافته و موجب جوش آوردن آن می گردد.


محصولات پرفروش

خرید وکیوم ساسات پراید قطعات محرکه خودروسار
وکیوم ساسات پراید
900,000 ﷼
* Product has attributes
خرید قاب ستون جلو پراید 131 قطعات محرکه خودروسار
قاب ستون جلو پراید 131 راست
750,000 ﷼
* Product has attributes
خرید قاب ستون جلو پراید 131 قطعات محرکه خودروسار
قاب ستون جلو پراید 131 چپ
750,000 ﷼
* Product has attributes

لیست علاقه مندی های شما


شما محصولی در لیست ندارید.

لیست مقایسه ها


شما کالایی برای مقایسه انتخاب نکرده اید.